Дома Луд Спорт Видео: Роналдо и Буфон израдуваа дечиња кои се спасија од земјотресот во Албанија

Видео: Роналдо и Буфон израдуваа дечиња кои се спасија од земјотресот во Албанија

Минатата недела соседна Албанија ја погоди катастрофален замјотрес во кој животот го загубија педесетина луѓе.

Денес од Тирана ни доаѓа фантастична сторија, а во главна улога се ѕвездите на Јувентус, Кристиано Роналдо и Буфон.

Фудбалскиот клуб Јувентус се вклучи во помошта за Албанија, а Роналдо и Буфон уште еднаш ја покажаа својата човечка големина и дојдоа да израдуваат неколку дечиња кои го преживеаа земјотресот.

Фудбалските ѕвезди дојдоа во хотелот, ги изненадија децата и им подарија дресови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Објавена аудио снимка: Хеликоптерот се изгубил во густата магла и удрил в планина (видео)

Светот денес тагува за трагедијата во која животот го загуби еден од најголемите спортисти…