Дома Останати Кошарка ВИДЕО: Поените на Леброн против Голден Стејт од скоро половина терен

ВИДЕО: Поените на Леброн против Голден Стејт од скоро половина терен

0

Во изминатата ноќ натпревар во склоп на предсезоната одиграа Лос Анџелес Лејкерси и шампионот Голден Стејт, славеа Лејкерси со 123:113.

За Лејкерси во овој натпревар настапи најголемото засилување Леброн Џејмс кој стигна до дабл-дабл учинок од 15 поени и 10 скокови. Едни од поените Леброн ги постигна скоро од половина терен.

Во продолжение можете да ги погледнете сите поени на кралот. Моментот кога погодува од огромна далечина е на 1:45 во видеото.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Одреден датумот: Еве кога Леброн и Душко Долгоушко ќе го спасуваат светот!

После легендарниот „Спејс Џејм“ филм во кој Душко Долгоушко и Мајкл Џордан на кошаркарскио…