Дома Трансфер зона Видео: Обамејанг слета, а неговиот лет постави апсолутен рекорд!

Видео: Обамејанг слета, а неговиот лет постави апсолутен рекорд!

aubemeyang

Па, дали е ова е реално…

Пјер-Емерик Обамејнаг што туку слета во Лондон, но се појавија неверојатни информации за текот на неговиот лет.

Како што потврди порталот „Flight radar24“ кои ги следи летовите на авионите 30.000 луѓе онлајн го следелете летото на Габонецот.

Обамејанг пристигна во тренинг центарот на Арсенал, а наскоро се очекува ва биде претставен како ново засилување после Хенрик Михтаријан.

Исто така се појави видео на кое фотографот на Арсенал на патот до Свонси (каде што Арсенал гостува вечерва) ги средува фотографиите за презентацијата на Обамејанг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

И Милан му дал „корпа“ на Роналдо

Кристијано Роналдо ова лето се поврзуваше со голем број клубови, но на крајот остана во Ма…