Дома Фудбал Италија Видал направи глупост поради која и Интер му го врти грбот

Видал направи глупост поради која и Интер му го врти грбот

Фудбалерите на Интер синоќа се поразени на свој терен од Реал Мадрид (0:2) и со тоа скоро ги загубија шансите за пласман во нокаут фазата.

Интер во четирите натпревари во ЛШ освои само два бода и има само теоретска шанса за пласман во осминафиналето. Овој натпревар беше за заборав посебно за Артуро Видал кој во 32. минута доби два жолти картони, односно црвен.

Видал беше срушен во шеснаесетникот на Реал и бараше пенал, судијата само одмавна со раката, а тој жестоко реагираше кон судијата Тејлор кој за само неколку секунди му покажа два жолти картони.

Но, работата да биде уште полоша за Видал сега и Интер му го сврте грбот бидејќи од клубот се разочарани од неговото однесување. Конте е лут што Видал не ја почекал ВАР снимката ако толку бил сигурен дека е пенал.

Газета дело Спорт објави дека Интер дури сака и да го казни Видал, односно размислува дали тоа да биде парична казна или суспензија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Снимка од друг агол: Дали Меси беше престрого исклучен? 🎥

После 753 натпревари Меси вчера го доби првиот црвен картон во дресот на Барселона. Меси п…