Дома Фудбал Лига на шампиони Вечерва ќе го гледаме најскапиот натпревар во историјата на Лигата на шампионите!

Вечерва ќе го гледаме најскапиот натпревар во историјата на Лигата на шампионите!

Вечерва ќе го гледаме најскапиот натпревар во историјата на Лигата на шампионите.

Манчестер има вредност од 1.26 милијарда евра според „Трансфермарк“ и тоа ги прави најскапиот тим во светот. Исто е и во Шпанија, Реал иако како и Сити не е лидер на табелата е највреден во својата земја. „Кралевите“ имаат вредност од 1.08 милијарди евра (Барселона 1.07 милијарда евра).

Кога ќе се соберат вредностите на овие два тима се доаѓа до бројка од 2.37 милијарда евра и тоа е најскапиот натпревар во историјата на најелитното европско натпреварување.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…