Дома Останати Ракомет Вардар немоќен во Полска, Кјелце до победа со десет разлика

Вардар немоќен во Полска, Кјелце до победа со десет разлика

Екипата на Вардар денес доживеа тежок пораз од Кјелце на гостински терен со резултат 35:25.

Пред само една недела црвено-црните одигра реми во Скопје со полскиот тим (28:28). Меѓутоа денес Кјелце беше подобрито тим и однесе убедлива победа.

Во првото полувреме Вардар се држеше во живот и Полјаците на полувреме заминаа со три гола предност 17:14. Стартот на второто полувреме донесе лоша игра на Вардар и Кјелце направи предност од 24:18 и во продолжние предноста на домаќинот само растеше.

Очигледно беше дека тимот на Кокшаров повторно потфрли во одбраната и најголем проблем беа голманите, единствено може да се издвои младиот Марко Кизиќ кој не доби некоја голема минутажа но покажа дека има потенцијал.

Фото: Рк Вардар

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Она што Николов го најави почнува да се реализира: Пандев го носи во Џенова?

Додека траеше карантинот македонските репрезентативци имаа вклучување во живо на Инстаграм…