Дома Трансфер зона Варан побарал да замине од Реал?

Варан побарал да замине од Реал?

Во продолжение од сезоната би можеле да видиме многу промени во екипата на Реал Мадрид.

Според последните информации од Шпанија уште еден играч сака да замине од Реал Мадрид, станува збор за стоперот на овој тим, Рафаел Варан.

Варан како што се пишува е незадоволен и сака нова авантура, па ќе побара нов предизвик. Во овој момент не е познато каде би можел да ја продолжи кариерата.

Неговиот договор истекува на лето наредната година. Ќе потсетиме претходно се пишуваше и дека Мартин Одегард побарал да си замине, Норвежанецот би можел да се пресели на позајмица во Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан одлучи, ќе го откупи Томори

Факијо Томори во јануари пристигна во Милан како позајмен фудбалер од Челзи. После повреда…