Дома Фудбал Италија Буфон казнет со 5.000 евра поради непристоен речник

Буфон казнет со 5.000 евра поради непристоен речник

Џанлуиџи Буфон ќе мора да плати казна од 5.000 евра поради непристоен речник.

Уште на 19. декември Јувентус играше против поранешниот клуб на Буфон, Парма. Со оглед на тоа дека сега натпреварите се играат без публика многу е полесно да се слушне што играчите зборуваат на теренот.

Буфон така е еден од фудбалерите кои ќе бидат казнети. Казни заработија играчот на Лацио Мануел Лазари и дефанзивецот на Рома Брајан Кристанте.

Како и да е казната за Буфон сигурно нема да биде некаков проблем со оглед дека на неговата кариера и платата која ја има во овој момент во Јувентус (1.5 милион евра по сезона).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб. Управата на лондонс…