Дома Фудбал Италија Буфон има шест понуди: Не размислувам за пензија!

Буфон има шест понуди: Не размислувам за пензија!

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон добил неколку понуди веднаш откако објави дека ќе ја напушти „старата дама“ на крајот на сезоната.

43-годишниот голман нема намера да стави крај на кариерата, а италијанските медиуми тврдат дека има понуди од шест клуба, меѓу кои и од Барселона.

Буфон синоќа одигра одличен меч против Сасуоло, одбрани пенал, а после натпреварот порача:

„Откажување од фудбалот не е на дневен ред. Многу клубови веќе ме контактираа и покажаа интерес. Пристигнав во Јувентус како момче со многу ентузијазам и си заминувам како среќен човек“, истакна Пирло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пандев и Ангеловски „уловени“ во луксузен ресторан во Букурешт 📷

Во романаските медиуми се појавија фотографии кои можат да предизвикаат проблеми за македо…