Дома Фудбал Италија Бурно во Интер: Жестока расправија помеѓу Џеко и Инзаги!

Бурно во Интер: Жестока расправија помеѓу Џеко и Инзаги!

Интер вчера го освои Купот на Италија откако ја победи Фиорентина со 2:1 во финалето, но овој натпревар беше обележан и со конфликтот на Симоне Инзаги во 58-та минута.

Инзаги во тој момент го извади Џеко од игра поради што репрезентативецот на Босна и Херцеговина беше бесен.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Џеко одби да се поздрави со тренерот, а потоа жестоко се расправаа на клупата. Италијанските медиуми пренесуваат дека поради ваквото однесување Џеко би можел да го изгуби стартното место во финалето од Лигата на шампионите против Манчестер Сити.

Џеко сезонава постигна 14 голови за Интер, а доколку конфликтот е поголем ова може да значи и негово заминување од Интер затоа што договорот му истекува на крајот на јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Зидан: Јамал е уникатен фудбалер, би го довел во Реал Мадрид

Зинедин Зидан го коментираше настапот на Ламин Јамал на ЕП, кој со 16 години ги собори сит…