Дома Фудбал Репрезентации Бразилците направија симулација на СП – ова се двете репрезентации кои ќе се борат за титулата

Бразилците направија симулација на СП – ова се двете репрезентации кои ќе се борат за титулата

Светското првенство во Катар е се поблиску и ќе се игра од 21. ноември до 18 декември, вчера со ждрепката беа одредени и групите на Мундијалот.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Бразилската телевизија „СпортТВ“ денес ги анализираше репрезентациите и гласаа за кои тимови ја поминвуаат групната фаза како и за репрезентацијата која ќе го освои Мундијалот.

Според нивната проценка Бразил ќе се бори за титулата против Португалија. Дали е навивачки или навистина Бразил со овој состав има капацитет, ќе видиме кога турнирот ќе започне. Ќе потсетиме, Бразилците ќе играат во група со Србија, Швајцарија и Камерун.

Како изгледаше целата направена сиумулација можете да погледнете во видеото – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…