Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Борјан: Хравските фудбалери се господа, а навачите се примитивци

Борјан: Хравските фудбалери се господа, а навачите се примитивци


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Србинот Милан Борјан настапува за Канада, па имаше непријатности на мечот против Хрватска.

Тој беше навредуван од хрватските навивачи од трибините. Борјан по мечот откри дека на неговиот телефон добил над 2.500 пораки со навредлива содржина од хрватските навивачи.

„Фудбалерите на Хрватска се господа, но затоа нивните навивачи се примитивци. Ниту имам што да кажам за нив, сами си го покажаа лицето. Ме навредуваа постојано, изгледа имаат фрустрации од дома, па тоа го покажуваат тука. Треба да поработат на себе и своите семејства“, кажа Борјан.

Во одбрана на голманот застана и хрватскиот фудбалер Бруно Петковиќ кој кажа дека не се убави такви пораки од трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…