Дома Македонски спорт Борко испрати порака до ракометарите пред дуелот со Шведска

Борко испрати порака до ракометарите пред дуелот со Шведска

Борко Ристовски не е во составот на репрезентација за Светското првенство во Египет, но сепак тој е голема поддршка за нашата репрезентација.

Пред вечерашниот натпревар со Шведска Борко преку неговиот Инстаграм профил испрати порака до репрезентацијата.

„Среќно момци, Македонија вечна“, напиша Борко поставувајќи и фотографија од националниот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Можен скандал на СП: Словенците биле затруени пред дуелот со Египет?!

Со ремито против домаќинот Египет (25:25) Словенија остана без настап во четвртфиналето на…