Дома Топ вести „Бомба“: Погба го напушта Јувентус и се сели во Париз

„Бомба“: Погба го напушта Јувентус и се сели во Париз


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Пол Погба минатото лето се врати во Јувентус во „бомбастичен“ трансфер и требаше да биде големо засилување за „старата дама“.

Меѓутоа, Французинот се повреди пред почетокот на сезоната и се врати на терените на почетокот од овој месец.

Притоа, Погба не е во добри односи со тренерот Алегри кој пред неколку дена го исфрли од тимот поради недисциплина.

Поради тоа „Скај Спорт“ пренесува дека Јувентус сака на лето да се ослободи од Погба и од неговата висока плата.

Најсилен интерес за него покажува ПСЖ, кој е спремен да ризикува и да го донесе во своите редови и покрај слабата сезона.

Наводно Јувентус е спремен да го пушти за симболична сума, а ПСЖ веќе почнал преговори со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…