Дома Фудбал Англија „Бомба“ од Островот: Гатузо седнува на клупата на Тотенхем

„Бомба“ од Островот: Гатузо седнува на клупата на Тотенхем

Англиските и италијански медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Гатузо е во напредни преговори со Тотенхем.

Џенаро Гатузо денес го раскина договорот со Фиорентија и тоа после само 22 дена, поради недоразбирање со раководството на „виолетовите“.

Тотенхем е во потрага по нов тренер и пропаднаа преговорите со Паоло Фонсека, па сега Гатузо е во пол-позиција за клупата на „спарси“.

Агентот на Гатузо, Жорге Мендеш е во напредни преговори со лондонскиот клуб и се очекува наскоро двете страни да постигнат конечен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…