Дома Останати Кошарка НБА „Бомба“ во НБА: Јанис го напушта Милвоки!?

„Бомба“ во НБА: Јанис го напушта Милвоки!?

Изненадувачка беше елиминацијата на Милвоки, а тоа наводно донело незадоволство кај Јанис Антетокумпо кој дури и според медиумите во САД размислувал за заминување.

Се шпекулира дкеа Јанис гледал кон Западот, наводно нема да го продолжи договорот, има уште две сезони до истекот на сегашниот и според познатиот новинар на „ЕСПН“, Брајан Виндхорст Бакси ќе реагираат.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Имаат проблем со неколкумина играчи кои очекуваат нови договори и тоа би можело да значи започнување нов циклус и создавање нов тим. Сепак, се завис од Јанис, но Западот постојат кандидати за неговиот потпис тоа се Портланд кој би оформил тандем со грчкиот кошаркар и Лилард.

Во игра наводно е и Голден Стејт кој има подобри „мамци“ да понуди. Според некои информации тие би можеле да го испратат Дрејмонд Грин, Кумг Вингс и првите пикови на 2023 година и две години подоцна.

Останува да видиме за што Јанис е расположен, но Бакси ќе го имаат последниот збор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Во единствениот денешен натпревар во последното коло од ПМФЛ денес Гостивар славеше победа…