Дома Македонски спорт Боксерите отпатуваа на подготвки во Србија

Боксерите отпатуваа на подготвки во Србија

Сениорската македонска репрезентација во состав, Хесус Сојет (селектор) и репрезентативците, Гоце Јанески, Јасин Љама и Арсим Етеми од вчера се наоѓаат во Белград каде ќе се подготвуваат за настап на Олимпискиот квалификациски турнир во Лондон.

Подготовките на македонската репрезентација ќе се одвиваат зедно со селекцијата на Србија која иста така ќе настапи во Лондон.

Ова ќе биде нова убава  можност за добри подготовки на нашите репрезентативци заедно со селекцијата на Србија со чија федерација имаме одлична соработка.

Нашата репрзентација во Белград ќе ситане до 8 март, два дена подоцна, селекторот Хесус Сојет заедно со Гоце Јанески и Јасин Љама ќе отпатуваат во Лондон каде од 14 март започнуваат квалификациите за Токио 2020.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Човекот кој ја оствари најголемата победа во историјата на македонсиот тенис избркан од неговиот клбу!

Предраг Русевски без дилеми е еден од најголемите тенисери во Македонија на сите времиња, …