Дома Македонски спорт Бобан Николов пред трансфер во Шпанија?

Бобан Николов пред трансфер во Шпанија?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Maкедонскиот фудбалер Бобан Николов би можел да ја напушти Стеауа откако не се најде ниту на клупата на натпреварот од романското првенство против Херманштад.

Медиумите во Романија пренесуваат дека Николов не е задоволен со својот статус. Ников прво разговор со тренерот на Стеауа Михаи Пинтили на кого му ја соопштил ситуацијата. Во разговорот Пинтили му соопштил дека го смета за важен дел од тимот.

Сепак, во пракса ситуацијата е многу поинаква и Николов скоро и да не добива минути во последно време. Моментот кога се прелила чашата бил после тој натпревар против Хермнштад. Информациите на Романците се дека Николво е блиску до заминување, а имал понуда од Шпанија.

Сезонава Николов настапи на само осум натпревари во првенството и собра 109 минути.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…