Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Блесна на Мундијалот, неговиот клуб му одредени цена од 100 милиони евра

Блесна на Мундијалот, неговиот клуб му одредени цена од 100 милиони евра


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Холандија по првите две кола освои четири бода и се наоѓа на чекор до осминафиналето, а нова ѕвезда на екипата на Луј Ван Гал е талентираниот напаѓач од ПСВ, Коди Гакпо.

Гакпо постигна два гола во првите две гола и сега ПСВ може да биде задоволен затоа што цената на младиот фудбалер дополнително се зголеми.

Напаѓачот на ПСВ има 190 сантиметри и веќе привлече интерес од Манчестер јунајтед, кој ќе мора да плати 100 милиони евра ако сака да го обезбеди неговиот потпис.

Гакпо ги помина сите младински селекции на ПСВ и во првиот тим е веќе четири години, односно од 2018, додека со холандскиот тим има соработка до 2026.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Вардар го засили нападот: Пристигна засилување од Охрид!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Најтрофејниот македо…