Дома Трансфер зона Бенатија откри: Летово ме бараше Милан

Бенатија откри: Летово ме бараше Милан

Поранешниот дефанзивец на Рома, Баерн Минхен и Јувентус, Мехди Бенатија откри дека ова лето можел да се врати во Серија А.

Бенатија моментално настапува за катарски Ал Џуал, а ова лето имал понуда од Милан.

„Во Рома ме донесе Федерико Масара и со него сум во постојан контакт. Кога отиде во Милан ова лето се обиде да ме донесе таму. Милан испрати понуда, но мојот клуб не сакаше да ме пушти“, изјави Бенатија.

„Зборував и со Фабио Паратичи после повредата на Киелини. Имаше можност повторно да се вратам во Јувентус, но сепак решив да останам“, додаде Мароканец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се сеќавате на Макси Лопез? На 37 години е пред поптпис со нов клуб

Maкси Лопез посебно познат стана со скандалот кој го направи неговата сопруга Ванда Нара к…