Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Белгија прва го објави составот за Европското првенство

Белгија прва го објави составот за Европското првенство

Селекторот на белгиската репрезентација, Роберто Мартинез прв го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат на Европско првенство.

Според новите правила на УЕФА репрезентациите ќе патуваат на ЕП со 26 фудбалери. Мартинез го објави списокот, во него има 9 фудбалери од Премиер лигата, а очекувано во него се најде и Еден Азар, иако оваа сезона има проблем со повреди.

Мартинез објави и список од 11 фудбалери кои ќе бидат во резервниот список и можат евентуално да бидат повикани како замена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…