Дома Останати Кошарка НБА Бедно и жално: Фанови на Лејкерси сакаат да заработат од трагедијата

Бедно и жално: Фанови на Лејкерси сакаат да заработат од трагедијата

Додека светот е во шок и тагува по Коби Брајант некои луѓе бараат начин како да стигнат до поголема заработка, а уште потажно што тие луѓе се навивачи на тимот за кој легендата даде најмногу во кариерата.

Коби целата своја кариера ја помина во Лејкерси и верните навивачи на овој клуб сигурно се едни од најпогодените од трагедија, меѓутоа се најдоа и такви кои сакаат да заработат од трагедијата.

Одредени навивачи ако воопшто моежеме да ги наречеме така во последните часа ги продаваат своите билети за следниот натпревар на Лејкерси на домашен терен. Тие поставуваат енормно високи цени знаејќи дека сите ќе сакаат да ја испратат легендата.

Медиумите во САД пишуваат дека билетите достигнувале цена од 1.200 до 28.000 долари. За споредба пред трагедијата наејфитниот билет чинеше 84 долари, а најскапиот 6.000 долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Чудна ситуација: Кошаркар на Лејкерси ќе биде шампион и ако во финалето победи Мајами

Лос Анџелес Лејкерси ги добија сите три рунди во плеј-офот со по 4:1 (Портланд, Хјустон, Д…