Дома Трансфер зона „Барселона ќе го доведе Левандовски и ќе и донесе титула“

„Барселона ќе го доведе Левандовски и ќе и донесе титула“

Прва мета на Барселона во овој преоден рок е Роберт Левандовски и последните информации на медиумите се дека двете страни се блиску до договор, а во таква насока е и изјавата на првиот човек на Ла Лига, Хавиер Тебас.

Полскиот голгетер сака нов предизвик во кариерата и негова желба е само Барселона. Тебас верува дека Барселона ќе го доведе полскиот голгетер.

„Левандовски следната сезона ќе игра во Барселона и ќе и донесе тиула, верувам дека ќе го доведат. Тоа е се што ќе ви кажам за Левандовски. Ќе почекаме Барселона да ја заврши целата работа. Станува збор за голема ѕвезда и сигурно дека многу ќе значи за шпанскиот фудбал“, изјави Тебас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе барал исфрлање на аргентинскиот „клан“ од ПСЖ!?

Во екипата на ПСЖ владее очајна атмосфера, а главен виновник за тоа е Килијан Мбапе, кој л…