Дома Топ вести Барселона на чекор до посакуваното засилување

Барселона на чекор до посакуваното засилување


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Барселона е во потрага по квалитетен играч за врска кој ќе може да го замени Серхио Бускетс, пренесуваат каталонските медиуми.

Прв избор е португалскиот репрезентативец и член на Вулверхемптон, Рубен Невеш со кого преговорите се во напредна фаза.

Неговиот агент Жорге Мендеш веќе имал состанок со раководството на Барселона и наводно ги договорил личните услови на фудбалерот.

Вулверхемптон е спремен да го пушти Невеш, но за неговата слобода бара 35 милиони фунти, па Барселона најпрво ќе мора да продаде некој фудбалер.

Планот на Каталонците е да се ослободат од Кеси и така да отворат простор за ангажман на Рубен Невеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…