Дома Фудбал Останато Барса и Меси казнети поради дресот на Марадона

Барса и Меси казнети поради дресот на Марадона

Капитенот на Барселона, Лионел Меси денес беше казнет поради гестот кој го направи на мечот со Осасуна во чест на Диего Марадона, а казна доби и клубот.

Аргентинецот голот го прослави така што го соблече дресот, а под него го носеше дресот на Њуелс Олд Бојс со број 10, кој на времето го носел Марадона.

Со оглед на фактот дека е забрането испраќање на пораки преку дресовите, Шпанската федерација го казни Меси со 600 евра.

Барселона исто така е казнета со 350 евра, но од клубот објавија дека ќе ги обжалат двете казни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кабиб го откри условот за да се врати во октагон

Претседателот на УФЦ, Дајна Вајт соопшти вести од состанокот со Кабиб Нурмагомедов. Вајт р…