Дома Фудбал Лига на шампиони Барса го заледи „Џузепе Меаца“ (видео)

Барса го заледи „Џузепе Меаца“ (видео)

Барселона иако во Милано пристигна со комбиниран состав и овој меч за Каталонците нема резултатско значење, сепак води во дуелот со Интер.

На Интер му е потребна победа, но младиот Карлос Перез го шокира преполниот Џузепе Меаца во 23-та минута.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Taжна слика на „Олд Трафорд“ во поразот на Јунајтед од Барнли (ФОТО)

Maнчестер Јунајтед никако не може да излезе од кризата. „Црвените ѓаволи“ вчера со поразот…