Дома Фудбал Германија Баерн Минхен и Милан се „тепаат“ за потписот на Де Зерби

Баерн Минхен и Милан се „тепаат“ за потписот на Де Зерби

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби.

Де Зерби вчера и официјално потврди дека се разделува со Брајтон и денес за последен пат ќе го води тимот.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Италијанецот со неговиот Брајтон беше апсолутен хит во Премиер лигата, игра одличен фудбал и остварува феноменални резултати, па поради тоа ова е изнендувачка одлука.

Очигледно Де Зерби сака да направи чекор напред во кариерата, а најсилен интерес за него покажуваат Баерн Минхен и Милан.

Двата европски гиганти се во потрага по нов тренер и веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…