Дома Фудбал Англија Артета го посакува левиот бек на ПСЖ?

Артета го посакува левиот бек на ПСЖ?

Микел Артета се уште трага по јануарски засилувања, а се чини дека едно пронајде во ПСЖ.

Поточно, според медиумите од Островот, Левин Курзава треба да биде првото засилување на Артета.

Киран Тирни е надвор од теренот уште три месеци, додека Колашинац често има некои ситни повреди и Артета смета дека му е потребен уште еден леб бек.

Наводно, Арсенал во јануари ќе донесе два играча, но и двајцата на позајмица и тоа лев бек и еден играч за врска.

Второто засилување наводно би требало да биде Бруно Гимарес од Атлетико Паранаенсе, кој освен Арсенал го посакува и Бенфика.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…