Дома Топ вести Арсенал спрема понуда за Влаховиќ

Арсенал спрема понуда за Влаховиќ

Душан Влаховиќ во летниот преден рок беше на излезна врата, но сепак остана во Јувентус.

Јувентус беше спремен да го продаде, но не пристигна понуда која ќе го задоволи апетитите на „старата дама“.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Влаховиќ и оваа сезона не игра на препознатливото ниво во Јувентус, па и самиот е спремен да ја промени средината.

Таквата ситуација сака да ја искористи Арсенал, кој е во потрага по таков профил на напаѓач и спрема богата понуда.

Влаховиќ сега сака преселба во Премиер лигата и верува дека стилот на игра на Арсенал одлично ќе му одговара.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…