Дома Трансфер зона Арсенал го сака напаѓачот на Лајпциг

Арсенал го сака напаѓачот на Лајпциг

Арсенал покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пренесуваат медиумите на Островот.

23-годишниот Французин игра одлично оваа сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Нкунку од почетокот на сезоната има постигнато 9 гола и 5 асистенции на 14 меча за Лајпциг.

Нкунку е дете на ПСЖ и пристигна во Лајпциг во 2019 година, каде има договор на уште три години.

Арсенал во него гледа идеално засилување во нападот, каде на лето најверојатно ќе остане без Лаказет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…