Дома Видео Аријан Адеми стрелаше за Динамо Загреб (Видео)

Аријан Адеми стрелаше за Динамо Загреб (Видео)

Динамо Загреб по првото полувреме води со 0:2 на гостувањето кај Вараждин.

Водство за гостите донесе нашиот репрезентативец и капитен на Динамо, Аријан Адеми во 3. минута од натпреварот.

Подоцна врз него беше направен и прекршок во 16 метри, а пеналот го реализираше Петковиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Жунињо: Нејмар е алчен за пари како и секој Бразилец

Бразилската легенда, Жунињо Пернамбукано удри по Нејмар кој според него го интересираат са…