Дома Македонски спорт Ардијан Аземи го прими бронзениот медал освоен на ЕП во Будва ?

Ардијан Аземи го прими бронзениот медал освоен на ЕП во Будва ?

Нашиот репрезентативец Ардијан Аземи денеска го доби бронзениот медал на Европското првенство за младинци во Будва.

На церемонијата на доделување на медалите гостин на ЕУБЦ и на шампионатот беше претседателот на Боксерската федерација, г-дин Примислав Димовски кој додели дел од признанијата на медалистите во категоријата 91 килограм.

За Македонија ова е прв медал во младинска конкуренција по 1995 година, последен пат до медал на континенталниот шампионат стигна Примислав Димовски кој  исто така освои бронза на ЕП во Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Академија Пандев со гневна реакција: Судијата беше дојден да ни наштети!

Академија Пандев попладневo на домашен терен загуби од Ренова со 0:1. Пандевци не беа задо…