Дома Трансфер зона Анчелоти купува уште една ѕвезда на Наполи

Анчелоти купува уште една ѕвезда на Наполи

Иако беше блиску до трансфер во Рома, се чини дека напаѓачот на Наполи, Милик е на пат кон Островот.

Полскиот репрезентативец не е во добри односи со Наполи и јасно е дека во клубот повеќе не сметаат на неговите услуги. Обидот за трансфер на Олимпико пропадна, па сега е многу блиску до преселба во Премиер лигата.

Имено, интерес за Милик покажува Евертон, бидејќи Карло Анчелоти одлично ги познава неговите квалитети и сака да ја искористи шансата да го донесе во својот тим.

Евертон и Наполи се во добри односи после трансферот на Алан, па би можеле брзо да се договорат за трансферот на Милик, кој би требало да тежи 24 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан пратил скаути за „новиот Модриќ“

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан испратил скаути на „Максимир“ за мечот Динамо…