Дома Фудбал Анчелоти за освојувањето на титулата во ЛШ: Сите пресврти ги направивме поради една работа

Анчелоти за освојувањето на титулата во ЛШ: Сите пресврти ги направивме поради една работа

Како најава за европскиот Суперкуп против Ајнтрахт Карло Анчелоти имаше интервју за официјалната страна на УЕФА.

Пред натпреварот со германскиот тим сеќавањата се уште се свежи од она што Реал го направи минтата сезона кога Реал елиминираше три големи ривали на патот до титулата. За Анчелоти овој трофеј во Лигата на шампионите е посебен затоа што ги гледале како аутсајдери во сите четири нокаут рунди.

„Сеќавањата од титула во ЛШ и од трите пресврти се уште се свежи. Сите пресврти ги направивме поради една прчина, порди хемијата која владее на стадионот и помеѓу играчите“, кратко порача Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…