Дома Видео Анри предизвикот со тоалетна хартија го крена на повисоко ниво (ВИДЕО)

Анри предизвикот со тоалетна хартија го крена на повисоко ниво (ВИДЕО)

Ширум светот поради стравот од дополнително ширење на пандемијата со коронавирусот се препорачуваат мерки за самоизолација, па и спортистите се затворени во своите домови.

Така на друштвените мрежи со хаштаг „остани дома“ се појавија разни предизвци еден од нив беше оној со тоалетна хартија.

Фудбалерите се предизвикуваа меѓу себе, меѓутоа Тиери Анри кој во овој момент е тренер на МЛС тимот Монтреал го подигна овој предизвик на едно повисоко ниво.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Томас Милер блиску до нов договор

Томас Милер е блиску до договор со Баерн Минхен за продолжување на соработката, пренесуваа…