Дома Македонски спорт Англичаните се пожалија: Не им одговара ниту новиот тревник!

Англичаните се пожалија: Не им одговара ниту новиот тревник!

Вечерва од 20:45 часот Фудбалската репрезентација на Македонија националната арена „Тодор Проески“ пред полни трибини ќе ја пречека Англија во последното коло од квалификациско коло за пласман на Европското првенство кое ќе се игра во Германија.

За овој натпревар Националната арена доби и нов тревник, но Англичаните сега имаат замерки.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Англија не тренираше, но го посети теренот и го опишаа како премногу тврд. Со цел да се заштити новиот терен двете репрезентации добиле насоки каде треба да се загреваат.

Инаку, иако се работи за сосема нов тревник во англиските медиуми се потенцира катастрофалната ситуација на теренот против Италија.

НОВИОТ ТЕРЕН

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …