Дома Трансфер зона Алегри ја сака ѕвездата на ПСЖ во јануари

Алегри ја сака ѕвездата на ПСЖ во јануари

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок.

Јувентус е во потрага по квалитетни засилувања на средниот ред, особено поради фактот што Алегри не е задоволен од играта на Рамзи и Рабио.

Прво име на списокот е Паредес, кој не добива голема минутажа во ПСЖ, па „светците“ се спремни да го продадат во јануари.

Аргентинецот има големо искуство во Серија А и се очекува „бјанконерите“ наскоро да започнат преговори за негов трансфер во Торино.

Самиот фудбалер исто така сака да ја промени средината и е спремен да ја прифати понудата од „старата дама“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажа од Погба, ја сака ѕвездата на Лестер

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид е во потрага по дефанзивен играч за врска, …