Дома Фудбал Англија Акција на Сити како од фудбалските учебници – Алварез егзекутор! 🎥

Акција на Сити како од фудбалските учебници – Алварез егзекутор! 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Манчестер Сити и Ливерпул го играат дербито на „Етихад“ во Премиер лигата на по првите 45 минути резултатот е 1:1.

Ливерпул дојде до водство со голот на Салах, а Сити изедначи преку Алаварез. Голот на „граѓаните“ дојде по една супер изработена акција како од фудбалските учебници.

Ќе потсетиме, Гвардиола за оваа средба не можеше да смета на Халанд кој се повреди во настапот за Норвешка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…