Дома Фудбал Останато „Ако Меси дојде во МЛС ќе му ги бакнувам стапалата“

„Ако Меси дојде во МЛС ќе му ги бакнувам стапалата“

Лионел Меси се уште не донел одлука дали на крајот од сезоната ќе остане во Барсерлона или ќе побара нов клуб.

Минатото лето Меси сакаше да ја напушти Барса, но клубот не му даде да го раскине договорот. Но, договорот на Меси истекува ова лето и Барса сега нема да може ништо да направи ако тој сака да замине.

Аргентинецот се поврзува ос многу европски клубови, се шпекулира и за МЛС.

Интересен коментар сега даде играчот на Далас, Франко Јара кој порача дека би бил воодушевен ако Меси се реши да игра во САД.

„Ако Меси дојде во МЛС ќе му ги бакнувам стапалата. Би не уништувал“, порача Јара.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…