Дома Македонски спорт Аземи се враќа со бронза: Прв медал за Македонија на ЕП по 25 години!

Аземи се враќа со бронза: Прв медал за Македонија на ЕП по 25 години!

Aрдијан Аземи од Европското првенство за јуниори во Будва се враќа бронза.

Македонсиот боксер денес изгуби од Русинот Владисав Комаров и така пропушти можност да влезе во финалето и да се бори за златен модел.

Треба да споменеме дека ова е историски медал за Македонија, затоа што претходниот на некое Европско првенство го освоивме пред 25 година. Тогаш Примислав Димовски се искачи на пиедесталот на ЕП во Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Гол на Дарко Велковски против Сосиедад на „Сан Себастијан“ 🎥

Македонскиот репрезентативец, Дарко Велковски постигна гол вечерва за Ријека против Реал С…