Дома Топ вести Агуеро за дебито: Долго го чекав овој момент

Агуеро за дебито: Долго го чекав овој момент

Серхио Агуеро вчера ги одигра првите минути во дресот на Барселона која со пресврт дојде до победа над Валенсија.

Во игра Агуеро влезе во 87. минута и на теренот беше бо последните неколку минути. Сепак, среќен е што конечно дебитираше.

„Пресреќен сум што дебитирав, го чекав долго овој моемнт. Ова беше добро деби затоа што победивме, а тоа секогаш е најважно. Убаво беше да се слушнат и скандирањата на фановите. Сакам да им возвратам за нивната љубов“, изјави Агуеро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…