Дома Останати Австралија во шок: Познат тренер пронајден мpтов во неговата гаража

Австралија во шок: Познат тренер пронајден мpтов во неговата гаража

Поранешниот рагбист и тренер Пол Грин бил пронајден мpтов во неговиот дом во Бризбејн, објавија австралиските медиуми.

Властите во австралиската држава Квинсленд потврдуваат дека Грин бил пронајден во неговата гаража, кога стигнала итната медицинска помош веќе било доцна нешто да се направи. Докторите можеле само да констатираат смpт кај 49-годишникот стратег.

„Полицијата била повикана во резиденцијата во Вајнама утрово нешто после 10 часот откако Грин бил пронајден без свест. Екипата на итна помош го прогласи за мpтов“, oбјавија од полицијата.

Кронул Шаркс, Норт Квиндленд Каубојс, Сиднер Рустерс, Парамата Илс и Бризбејн Бронкос беа екипите во кои настапуваше како играч, додека како тренерт ги водеше Каубојс до првата титула во 2015 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Легендарниот Кипчоге го урна сопствениот рекорд во Берлин

Кениецот Елиуд Кипчоге на маратонот во Берлинг го урна сопствениот рекорд откако 42.195 ме…