Дома Фудбал Останато Teшко е да го препознаете: Погледнете како денес изгледа Алваро Рекоба (ФОТО)

Teшко е да го препознаете: Погледнете како денес изгледа Алваро Рекоба (ФОТО)

Легендарниот уругвајски напаѓач на Интер, Алваро Рекоба пред пет години одлучи да ја заврши својата играчка кариера.

Рекоба кариерата ја заврши во уругвајскиот Национал што секогаш му беше желба. Но, многумина ќе кажат дека најдобрите денови ги помина во милански Интер во кој пристигна уште далечната 1997 година.

Овој 44 годишник во дресот на Интер играше 11 години и остави навистина голема трага.

Погледнете како изгледа денес:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…