Дома Трансфер зона Oткако згасна сонот за титула во Арсенал се подготвува „чистка“ – пред заминување се девет фудбалери!

Oткако згасна сонот за титула во Арсенал се подготвува „чистка“ – пред заминување се девет фудбалери!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Арсенал ја загуби битката за титулата во Премиерлигата, иако голем дел од сезоната помина на врвот на табелата, па затоа летово се чека ремонт во лондонскиот гигант.

Фабрицио Романо вчера објави дека Џака ќе замине од „Емирати“, иако оваа сезона настапи на 35 натпревари во Премиерлигата. Негова следна дестинација би требало да биде тимот на Баер Леверкузен од германската Бундеслига. (ТУКА).

Тренерот Микел Артета сака да избрка и дел од другите фудбалери, а тоа се Фоларин Балоган, Рајс Нелсон, Емил Смит-Роу, Киеран Тирни, Алберт Самби Лконга, Нуно Тавареш, Роб Холдинг и Ејнсли Мејтланд-Најлс.

Како нови засилувања на „топчиите“ се споменуваат Муса Дијаби од Баер Леверкузен и Деклан Рајс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн и Јувентус спремаат спектакуларна трампа

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Главна трансфер цел на Баерн Минхен на лето ќе биде…