Дома Топ вести Meдицинско чудо: Пред само десет месеци ќе го загубеше животот, а сега се враќа на терените!

Meдицинско чудо: Пред само десет месеци ќе го загубеше животот, а сега се враќа на терените!

Како што стојат работите, Шпанецот Серхио Рико во најбрзо време се очекува да се врати на терените и тоа само десет месеци по несреќата во која за малку ќе го загубеше животот.

Рико падна од коњ за време на одморот во Севиљата и 19 дена помина во кома. Вкупно во болница беше задржан десет недели, но сега се чувствува одлично и многу брзо изгледа ќе го видиме назад на теренот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Голманот изрази желба да се врати помеѓу стативите и за тоа доби лекарска дозвола и пристигна во тренинг комплексот на гигантот од Париз. Се уште нема зелено светло за настап од клупските доктори, меѓутоа француските медиуми најавуваат дека тоа е само прашање на време.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…