Дома Фудбал Лига на шампиони Mилер: Оваа Барселона нема интезитет за врвен фудбал

Mилер: Оваа Барселона нема интезитет за врвен фудбал

Барселона после 17 години нема даи гра нокаут фаза во Лигата на шампионите.

Со поразот од Баерн од 3:0 Каталонците завршија како трети и ќе продолжат во Лигата на Европа. После натпреварот интересна изјава даде напаѓачот на Баерн Томас Милер.

„Барселона не може да игра фудбал со висок интезитет. Имаат млади играчи, добри се технички и тактички, но го немаат уште тој максиимум. Мислам дека со тек на време ќе бидат подобри, но во овој момент, оваа Барселона нема интезитњет“, изјави Милер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Кавани: После пресвртот на Барселона одев на психотерапија

Единсон Кавани призна дека имал сериозно психички проблеми по фамозниот пресврт на Барсело…