Дома Ставови E-Спорт во време на пандемија

E-Спорт во време на пандемија

Љубителите на Е-спорт се група на луѓе од поново време. Празните спортски понуди и домашните карантини придонесоа да се развие една поинаква гранка на спортското обложување, а тоа е обложување на Е-Спорт.

Според статистиките, во САД кладењето на овој вид спорт порасна за 75% што искрено и не е за потценување.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Како резултат на сето тоа, порасна и кладењето на овие спортови, а исто така и вредноста на тимовите кои се занимаваат со тоа. Доколку се уште сте нови, вие може да се обложувате на Е-спорт во онлајн обложувалниците на 1xBet и Bet365, а притоа да прочитате некој совет како и да најдете предлог типови на специјализираниот сајт за кладење – Kladenje.mk.

И покрајт фактот дека станува збор за дигитален настан, сепак големите натпревари се одржуваат на места каде што има многу публика. Светскиот куп 2019 година во Фортнајт имаше награда од 30 милиони долари, а ја освои 16 годишник под псевдоним Буга.

Додека сте во самоизолација, Е-спортот дефинитивно може да биде ваш најдобар пријател. На тој начин вие ќе го убивате времето, а исто така и заработката може многу лесно да дојде.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ставови

Проверете

Како да изберете добри онлајн обложувалници во Македонија?

Обложувањето има повеќедецениска историја во Македонија, но благодарение на интернетот, ов…