Дома Македонски спорт Мак ракомет EХФ со специјално видео му го честиташе роденденот на Лазаров 🎥

EХФ со специјално видео му го честиташе роденденот на Лазаров 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Легендата на македонскиот ракомет Кире Лазаров денес полни 42 години, а роденденска честитка Лазаров доби и од ЕХФ.

Европската ракометна федерација роденденот на Лазаров го честиташе преку социјалните мрежи со видео компилација.

„Денес полни 42 години, а ние посакуваме времето да не лета за да можеме засекогаш да те гледаме на теренот. Сереќен роденден, Киро“, стои во честитка од ЕХФ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Алиоски во акција за помош на настраданите во Турција🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот репрезе…