Дома Фудбал Останато Eвроголот на Роналдо со кој го остави Ал Наср во игра за титулата 🎥

Eвроголот на Роналдо со кој го остави Ал Наср во игра за титулата 🎥


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Кристијано Роналдо постигна прекрасен гол за победа на Ал Наср против Ал Шабаб со 3:2 во рамките од 28-то коло во првенството на Саудиска Арабија.

По 40-тина минути игра Ал Наср губеше со 0:2 и изгледаше дека ја губи трката за шампионската титула, но пред крајот на првиот гол Талиска намали на 1:2, потоа Гареб изедначи во 51-та и Роналдо осум минути подоцна со еврогол ја донесе победата за својот тим.

Ал Наср во последните две кола сепак ќе мора да чека кикс на Ал Итихад кој има предност од три бода на лидерската позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…