Дома Трансфер зона Aрсенал плаќа 30 милиони евра за фудбалер на Реал?

Aрсенал плаќа 30 милиони евра за фудбалер на Реал?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Арсенал направи одличен потег со ангажманот на Мартин Одегард од Реал Мадрид, а шпанскиот гигант планира да му продаде уште еден фудбалер на премиерлигашот.

Брахим Диаз игра на позајмица во Милан и е еден од најважните фудбалери на „росонерите“, но Арсенал покажа голем интерес за неговите услуги, па Реал Мадрид ќе се обиде да заработи што е можно повеќе пари од негов трансфер.

„Дефенса Сентрал“ објави дека „топчиите“ наскоро ќе испратат понуда од 30 милиони евра за потписот на Диаз, а истата ќе биде прифатена од Реал Мадрид.

„Кралевите“ не планираат да сметаат на услугите на Диаз во иднина, но гледаат добра заработка од неговиот трансфер, која треба да им помогне во ангажирање на нови засилувања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…